Apple ID – gdzie go znajdę? Czy zdarzyło Ci się kiedyś zapomnieć swojego Apple ID? To dość kłopotliwa sytuacja, ponieważ identyfikator jest niezbędny, by w pełni korzystać z urządzeń z nadgryzionym jabłkiem. Jeżeli jednak masz kiepską pamięć, a nigdzie nie zapisałeś sobie tych informacji, może się okazać, że potrzebujesz pomocy. Kochamy Apple, autoryzowany serwis, który prowadzimy chętnie pomoże Ci w znalezieniu swojego ID. Cała procedura nie zajmie więcej niż minutę. Potrzebujesz tylko dostępu do ustawień urządzenia, które jest powiązane z Twoim kontem. Przejdźmy więc do dzieła!

Jeżeli masz urządzenie iPhone lub iPad

Apple ID - gdzie go znajdę?Aby znaleźć swój Apple ID, korzystając z iPhone lub iPad, wystarczy tylko otworzyć na urządzeniu Ustawienia (rozpoznasz je po ikonie koła zębatego). Znajdziesz je na ekranie głównym. Następnie w kolumnie po lewej na samej górze znajdź swoje imię i nazwisko. Twój identyfikator Apple ID jest właśnie tam – bezpośrednio pod Twoim imieniem i nazwiskiem, wyświetlonym na ekranie.
Co wtedy, gdy nie widzisz swoich danych osobowych, a zamiast nich jest napis “Zaloguj się do…”? To oznacza, że dotąd nie zalogowałeś się do iPhona lub iPada. Ponieważ urządzenie nie jest powiązane z żadnym Apple ID, nie widzisz go. Jest jeszcze inna ewentualność – używasz sprzętu z systemem operacyjnym iOS w wersji 10.2 lub starszej. Wtedy menu ma nieco inną strukturę. Jeśli chcesz uzyskać dostęp do szczegółów, musisz najpierw dotknąć napis “iCloud”.

Niektóre urządzenia akurat w tym miejscu mają pękniętą szybkę. Możesz odczytać Apple ID jeszcze w innym podmenu. Wystarczy, że naciśniesz Twoje imię, a następnie iTunes Store i App Store, a wszystko stanie się jasne. No i nie zapomnij, że jeśli chodzi o Apple i naprawę, Szczecin jest miastem, w którym łatwo znaleźć profesjonalny i niedrogi serwis. Chętnie wymienimy zbitą szybkę.

Jeżeli masz komputer z systemem Windows

Nawet na komputerze z systemem Windows możesz spróbować znaleźć swój Apple ID. W jaki sposób? Jeśli używasz oficjalnego klienta iCloud, wystarczy że uruchomisz go z menu Strona główna – sprawdzisz adres znajdujący się na lewym, bocznym pasku Jeżeli zdecydujesz się kliknąć “Szczegóły konta”, dowiesz się jeszcze więcej – przypomnisz sobie nie tylko swój Apple ID, ale też będziesz mógł zarządzać kontem bezpośrednio z komputera.

Alternatywą jest użycie aplikacji iTunes, która jest dostępna nawet na oprogramowanie Windows. Program śledzi Twoje Apple ID oraz powiązany z nim adres e-mail. Wystarczy, że otworzysz aplikację i przejdziesz do menu Konto > Wyświetl moje konto. Niestety, jeżeli nigdy wcześniej nie zalogowałeś się do iTunes na tym komputerze, proces nie zakończy się powodzeniem.

Jeżeli korzystasz z komputera Mac

Nasz Macbook serwis zauważył, że jeżeli masz komputer z logiem nadgryzionego jabłka i chociaż raz użyłeś na nim swojego Apple ID, masz wiele możliwości, by je sobie przypomnieć. Wypróbuj na przykład takie rozwiązania:

  • Na pasku Dock kliknij ikonę koła zębatego (Preferencje systemu), wybierz plik iCloud w oknie, które zostanie otwarte i gotowe – na lewym pasku, po boku, zobaczysz swój adres email oraz identyfikator Apple ID. To jeden z najłatwiejszych sposobów na przypomnienie sobie ważnych danych, jeśli masz kiepską pamięć.
  • Możesz też, będąc w menu Preferencje systemu, kliknąć ikonę Konto internetowe > iCloud. Otworzy się okno, a w prawym górnym rogu zobaczysz swój e-mail oraz Apple ID.

Jeżeli żadna z tych opcji nie zakończyła się sukcesem, spróbuj trzeciego rozwiązania. Wyszukaj Apple ID w aplikacjach, które są domyślnie zainstalowane i najczęściej używane na Macbooku:

  • iTunes
  • Mac App Store lub iBooks
  • FaceTime
  • Wiadomości

Jeśli masz Apple TV

Firma umożliwia znalezienie identyfikatora użytkownika również przy pomocy Apple TV. Wystarczy otworzyć Ustawienia > Konto > iCloud, aby zobaczyć wszystkie szczegóły. Jeśli masz problem na jakimkolwiek etapie obsługi urządzeń Apple, autoryzowany serwis, który prowadzimy, służy pomocą.

Jeżeli chcesz użyć przeglądarki internetowej

Ostatnią możliwością jest odszukanie Apple ID dzięki przeglądarce internetowej, na przykład Mozilla Firefox lub Google Chrome. Jak się do tego zabrać? Jeżeli chociaż raz spróbowałeś skorzystać z usług oficjalnej witryny iCloud.com, jest duża szansa, że przeglądarka zapisała Twoją nazwę użytkownika i hasło. Spróbuj się zalogować przy pomocy danych zapisanych w pamięci Twojego komputera. Jeśli to się uda, w prawym górnym rogu kliknij swoje imię i nazwisko i wybierz Ustawienia iCloud, a zobaczysz wszystkie niezbędne dane.

Jak widać, Apple ID to bardzo potrzebny identyfikator, jednakże można go sobie przypomnieć. Nawet jeśli masz słabą pamięć, albo nie masz zwyczaju zapisywania ważnych loginów i haseł w bezpiecznych miejscach, korzystając z powyższych sugestii jesteś w stanie samemu odzyskać Apple ID. Co, jeśli po wyczerpaniu wszystkich znanych możliwości, dalej nie widzisz efektów swoich działań? Nie załamuj się, być może będziemy mogli pomóc. Jeśli chodzi o Apple, autoryzowany serwis, w którym pracujemy, rozwiązał już tysiące trudnych zagadnień. Odezwij się do nas, a chętnie pomożemy.