Ile kosztuje kremacja psa – zwierzęta stanowią ważny element życia wielu osób. Ciągle najczęściej jest to pies, który zresztą powszechnie jest nazywany najlepszym przyjacielem człowieka. W trakcie trwania wspólnego życia człowiek i zwierzę nawzajem przyzwyczajają się do swojej obecności. Jednocześnie trwa coraz dokładniejsze zrozumienie charakteru i tworzy się coraz silniejsza nić porozumienia. 

Niestety w końcu dochodzi do sytuacji, gdy musimy pogodzić się z odejściem naszego zwierzęcia. Tylko osoby, które posiadają własnego psa lub kota, mogą wyobrazić sobie trudność z pogodzeniem się z tą sytuacji. Po pierwsze musimy opanować swój smutek, żeby móc przejść do kolejnego etapu życia bez nadmiernego negatywnego obciążenia emocjonalnego. Po drugie konieczne jest pożegnanie się z naszym czworonogiem. To drugie może odbyć się w dwóch podstawowych wariantach. Pierwszym z nich jest utylizacja, która jest szybka i tania, ale nie pozwala na odpowiednie pożegnanie się oraz traktowanie z szacunkiem ciała naszego zwierzęcia. Kremacja psa w https://animaleden.pl/ (gdyż to właśnie o tym przyjacielu ludzi będzie ten artykuł) jest alternatywą, która może pomóc uśmierzyć smutek w tak trudnych momentach.

Kremacja a utylizacja – podstawowe różnice

Kremacja jest znacznie droższa niż utylizacja. Nie powinno to nikogo dziwić, ponieważ cały proces wymaga znacznie więcej wysiłku oraz nakładu pracy. W tym drugim przypadku najczęściej po prostu przejeżdża samochód, który zbiera zwłoki różnych zwierząt. Odbywa się to całkowicie niezależnie od tego choćby, jakie to jest zwierzę. Ostatecznie więc całość odbywa się w mocno zmechanizowany sposób, w którym nie zwraca się uwagi na naszego psa. Całkowicie innym podejściem jest wybranie kremacji. Z jakim kosztem jednak się to wiąże?

Dlaczego w ten sposób prezentują się ceny w krematorium?

Krematorium dla zwierząt https://animaleden.pl/kremacja-zwierzat-szczecin/ jest instytucją, która musi odnieść korzyść finansową. Jednocześnie całość wymaga dokonania całkiem sporej inwestycji. Przede wszystkim konieczne jest zakupienie samego pieca. Dodatkowo trzeba umieć pogodzić kilka kwestii, które pozwalają przejść przez cały proces. Odbywa się to choćby przez zajmowany czas pracy pieca, obsługiwanie prochów (np. przez umieszczanie ich w urnach), personel, który będzie brał udział w całym procesie. Krematorium bierze na siebie sporą odpowiedzialność w związku z zakresem obowiązków, który oferuje. Powstaje coraz więcej tych instytucji i jednocześnie ilość klientów jest coraz większa. To świadczy o dobrym zbilansowaniu popytu względem podaży. To oznacza, że kwoty są dostosowane do tego, co może zaoferować klient.

Co różnicuje ceny kremacji psa?

Ile kosztuje kremacja psaW następnym akapicie zostanie przedstawiony przykładowy cennik kremacji psa w http://animaleden.pl/kremacja-zwierzat-gorzow-wielkopolski/. Zanim jednak do tego dojdzie, trzeba wyjaśnić dwie podstawowe kwestie. Pierwszą z nich jest forma wykonywania procesu. Inna kwota zostanie przedstawiona, jeśli mówimy o indywidualnej kremacji połączonych nieraz z całą ceremonią pogrzebową. Dodatkowo po wszystkim prochy trafiają do dekoracyjnej urny. Mówimy tutaj o zakresie usług. Cena za ten proces będzie znacznie wyższa niż w przypadku, gdy dokonamy kremacji zbiorowej. Drugim aspektem, który mocno różnicuje ceny, jest waga samego zwierzęcia. Wynika to z przyczyn technicznych. Większe i cięższe zwierzę wymaga dłuższej pracy kotła. Krematorium musi więc zażądać wyższej kwoty, żeby zniwelować większa ilość nakładów.

Ile musimy zapłacić za zbiorową kremację psa?

Znając już kilka podstawowych kwestii, można podać przykładowe kwoty. Oczywiście zakres oferty jest różny w zależności od konkretnych krematoriów, więc nie da się uwzględnić wszystkich przypadków. W ramach tego artykułu zostaną przedstawione najczęściej występujące kwoty. W przypadku kremacji zbiorowej i najniższej wagi psa (co najczęściej sprowadza się do progu 10 kg) należy spodziewać się kwoty dochodzącej do 200-250 zł. Kolejny zakres wag to zwykle 10-25 kg lub 10-20 kg. Pierwszy wariant jest tym, z którym możemy spotkać się najczęściej. Zwykle w takiej sytuacji musimy liczyć się z kosztem od 200 do 350 zł. Pozostając w kategorii kremacji zbiorowej, ale analizując kolejny przedział wagowy (25-40 kg), powinniśmy brać pod uwagę możliwość zapłacenia do 400 bądź 450 zł. 40-60 kg to zazwyczaj cena dochodząca do 550 zł. W przypadku psa wyższe wagi to raczej sytuacje ekstremalne, ale również definiowane przez niektóre krematoria. Czasami dodatkowo występuje rozróżnienie na kremację zbiorową łączną i rozłączną. Podany wyżej zakres cen zawiera w swoich granicach oba te warianty. Oczywiście jeśli analizujemy ceny średnie, a nie ekstremalne i rzadziej występujące.

Ceny kremacji indywidualnej psa

Inaczej wygląda sytuacja w ramach kremacji indywidualnej. Pozostajemy w ramach tych samym kategorii wagowych. Kwoty, które jednak musimy wydać na kremację, będą znacznie wyższe. W pierwszym przypadku mowa o cenie od 550 do 750 zł. Później odbywa się to proporcjonalnie i można dodać 100 zł do poprzednich granic. W ramach takiego schematu działania przykładowo dla zakresu wag 40-60 kg można spodziewać się cen od 850 do 1050 zł. Mówimy tutaj o kremacji indywidualnej, ale zazwyczaj bez rzadziej spotykanych rozszerzeń oferty.