Ubrania dla dzieci jak dla dorosłych – poszukujesz ubrań dla swojego dziecka, w którym będzie wyglądało dorośle? A może chcesz nosić takie same ubrania jak twoje dziecko? Jakiekolwiek jest twój cel – postaramy się pomóc Ci go osiągnąć.

Pasujące stroje…

W życiu każdego rodzica nadchodzi ten moment, w którym pragnie on ubrać się w strój pasujący do ubrań jego dziecka. Jednak zapewne zastanawiasz się – czy warto to robić? Czy nie ośmieszę w ten sposób siebie i swojego dziecka? Cóż, wszystko zależy od tego, jaki rodzaj stroju zamierzasz wybrać i na jaką okazję zamierzacie go założyć. Z pewnością twoje dziecko będzie szczęśliwe, gdy uda Wam się ubrać w takie same ładne koszulki podczas letniego spaceru. Dopasowywanie strojów kolorystycznie podczas ważnych uroczystości również może być dobrym pomysłem – szczególnie na rodzinnych wydarzeniach, gdzie jest dużo gości. Dlaczego warto wtedy skusić się na taką opcję? Przykujecie uwagę wszystkich obecnych oraz wyróżnicie się w tłumie. Wybierając dla Was stroje, jeżeli to możliwe, koniecznie zapytaj również o zdanie swoje dziecko.  Dlaczego warto to zrobić? Ponieważ dzięki temu będzie miało ono poczucie, że wasz wspólny strój, naprawdę jest czymś, co Was łączy.

Dojrzały wygląd

Czasem potrzebujemy, aby nasze dziecko wyglądało dojrzalej. Jest wiele takich sytuacji – chociażby zakończenie roku szkolnego czy inne uroczyste wydarzenie. Czasami również rodzic, chce by jego dziecko ubierało się doroślej na co dzień. Czy jest w tym coś złego, że nie chcesz ubierać swojego dziecka w sposób dziecinny? Cóż, wszystko zależy od tego jak reaguje na to twoja pociecha. Pamiętaj, że w pewnym wieku, dzieci zaczynają mieć już własne zdanie i twoje dziecko może nie chcieć ubierać się w taki sposób. Co wtedy powinnaś zrobić? Wysłuchać jego zdania i zaakceptować je. Jeżeli, jednak twoje dziecko nie zgłasza żadnych obiekcji – śmiało możesz ubierać je jako dorosłego.

Jak ubrać dziecko, by wyglądało poważnie?

Przede wszystkim postaw na elegancję i prostotę. Zrezygnuj z kwiatków czy innych typowo dziecięcych wzorów. Dla dziewczynki o wiele bardziej sprawdzą się proste spódnice niż te bogato zdobione tiulem. Dobrym rozwiązaniem będzie również korzystanie tylko z białego i czarnego koloru. Dzięki temu nadasz swojemu dziecku poważny i dojrzały wygląd. Zadbaj również o fryzurę swojego dziecka. Jeżeli masz córkę – koniecznie zepnij jej włosy w kucyka albo koka – nada to jej jeszcze bardziej dojrzały wygląd. Jeżeli, jednak masz syna, to uzgodnij z jego fryzjerem, jaka fryzura będzie najlepiej spędzać postawione przez Ciebie warunki. Pamiętaj, że w eleganckim i dojrzałym wyglądzie, liczą się przede wszystkim szczegóły.

Doskonałe odmłodzenie

Jeżeli masz wymiary pozwalające na kupowanie ubrań na dziale dziecięcym – nie wahaj się, by korzystać z jego oferty. Dlaczego warto to robić? Ponieważ masz szansę znaleźć tam ubrania, których nie kupi żaden dorosły. A co jeśli później zobaczę córkę lub syna koleżanki ubranego w tę samą bluzkę? Nie będzie w tym zupełnie niczego złego. Jeżeli dobrze czujesz się w jakiejś rzeczy – nie ma znaczenia, gdzie ją kupiłaś. Ponadto bardzo często zdarza się, że ubrania z działu dziecięcego są o wiele ciekawsze od tych oferowanych dla dorosłych. Jeżeli masz taką możliwość, zawsze koniecznie przymierzaj ubrania. Dlaczego jest to szczególnie ważne przy kupowaniu ubrań na dziale dziecięcych? Ponieważ dzieci mają zupełnie inną sylwetkę niż dorośli. Przez to ubrania dla nich szyte – choć mogą być w twoim rozmiarze – mogą okazać się niepasujące do twojej sylwetki. Jeżeli mimo to ubranie dalej Ci się podoba – zastanów się, czy nie dałabyś rady go przerobić. Czy warto to robić? Jeśli rzecz jest wyjątkowo ładna – to zdecydowanie warto. Zazwyczaj takie przeróbki nie są zbyt drogie, a ty będziesz mogła cieszyć się ładną rzeczą.

Kiedy nosić ubrania z działu dziecięcego?

Odpowiedź na to pytanie wydaje się prosta – zawsze, przecież każda pora jest dobra, by nosić ładne ubrania. Jednak, jeżeli zagłębimy się w ten temat, to możemy dojść do wniosku, że nie w każdej sytuacji jest wskazane noszenie takich ubrań. Kiedy lepiej zrezygnować z takich ubrań? W miejscach, gdzie panuje ściśle określony dress-code. A jakie sytuacje będą idealne do noszenia takich ubrań? Wyjście z przyjaciółmi, spacer z psem czy nawet romantyczna randka. W mniej oficjalnych sytuacjach masz zdecydowanie więcej swobody i nie bój się z niej skorzystać!

Gdzie szukać takich ubrań?

Niestety, może się okazać, że twój ulubiony sklep odzieżowy nie posiada działu dziecięcego. Co wtedy powinnaś zrobić? Oczywiście, poszukać innego sklepu. Jeżeli, jednak żaden z nich nie oferuje tego co potrzebujesz – zawsze możesz poszukać ubrań „z drugiej ręki” sprzedawanych przez osoby fizyczne. Dobrym pomysłem może być również wizyta w sklepie second-hand. Jakąkolwiek metodę zakupu ubrań wybierzesz – zawsze pamiętaj o bezpieczeństwie. Koniecznie zwróć uwagę, czy osoba, od której kupujesz ubrania – jest uczciwa. Dzięki temu będziesz mogła spokojnie cieszyć się nowymi ubraniami.

Moda nie zna ograniczeń!

Nie bój się tworzyć odważnych kombinacji. Nie ważne, czy chodzi o ubrania dla Ciebie, czy twojego dziecka – noś je tak jak czujesz, a wtedy na pewno będzie dobrze.