W naszym warszawskim studio tatuażu występują w wielu stylach. Artyści specjalizują się w określonych kierunkach i pokazują klientom przykłady swojej pracy. Jednym z najmodniejszych dziś stylów jest grafika, w której nasi mistrzowie tworzą niezwykłe dzieła. Czym są tatuaże w stylu graficznym? Grafika to dość szeroki styl tatuażu, który obejmuje wiele podgatunków, wśród których najważniejsze to: geometryczne, rzeźbiarskie, szkicowe.

Wyraźne kontury, cienie, geometryczne kształty są charakterystyczne dla techniki wykonywania tatuaży w tym kierunku. Linie fabularne w stylu graficznym są wykorzystywane na wiele sposobów, od klasycznych grawerowanych postaci i opowieści, starożytnych ilustracji, po współczesne szkice na dowolny temat lub geometryczne abstrakcje, kształty, schematy.

Dlaczego ludzie wybierają tatuaże w stylu graficznym?

Wszystko zależy od tego, z jakich podgatunków graficznych planujesz korzystać. Symbole graficzne i znaki mogą mieć znaczenie dla właściciela. Geometria wygląda bardzo nowocześnie, szczególnie w dużych skalach. Te tatuaże wyglądają jak prawdziwe mikroczipy ze skomplikowanymi wzorami lub mogą to być kody QR dla Twojej strony internetowej, ważne wiadomości lub jakiś kod kreskowy. Styl szkicu to jeden z najmłodszych stylów w branży tatuażu. Wykonane w nim tatuaże zapierają dech w piersiach oryginalnością wykonania i różnorodnością fabuły.

Każdy z autorów w naszym studio tatuażu https://www.luckyseven.pl/ w Warszawie ma swój własny styl cieniowania, dzięki czemu tatuaże te wyglądają niepowtarzalnie i z pewnością zainteresują innych. Istnieją różne opcje tworzenia tatuaży w stylu graficznym, w zależności od kierunku, który wybierze klient. Możesz tworzyć szkice z istniejących obrazów. Na przykład możesz wybrać wątki z kart tarota, ryciny znanych artystów, stare ilustracje z książek. Lub tatuażysta może narysować szkice według własnych pomysłów zgodnie z życzeniem klienta.

Na czym polega tatuaż Dotwork wyjaśniony przez mistrza warszawskiego studia tatuażu?

Charakterystyczną cechą tatuaży kropkowych jest technika rysowania wzoru na ciele – kropki. Oczywiście czasami pojawiają się linie tatuażu w tym stylu, ale tylko sporadycznie w roli konturów, aby podkreślić kształt potrzebnego obiektu. Zasadniczo cały rysunek jest tworzony przez umieszczenie wielu małych kropek i dostosowanie ich gęstości rozmieszczenia. Czasami te tatuaże są bardziej interesujące z daleka niż z bliska. Im mniejszy rozmiar tatuażu, tym mniejsze powinny być kropki, tym trudniej stworzyć ciekawą fabułę. Zasadniczo ten styl obejmuje tatuaże monochromatyczne, ale czasami istnieją również opcje kolorystyczne.

Dlaczego ludzie wybierają tatuaże Dotwork?

Studio tatuażu
Studio tatuażu

Styl dotwork jest stosunkowo nowy, więc oryginalność tego tatuażu może się wyróżniać. Ten styl pozwala namalować ciekawe kompozycje przy niewielkich rozmiarach i nadać im nietuzinkowy charakter. W tym stylu często wykonywane są mandale. Uwielbiają je zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Wzory tatuaży Dotwork mogą być bardzo różnorodne, od klasycznych nadruków po orientalne wzory, od nowoczesnego pop-artu po realistyczne miniatury. Niektórzy twierdzą, że dzięki specjalnej technice kropkowania proces tatuowania nie jest tak bolesny jak proces rysowania linii (większość stylów tatuażu).

Technika kropkowa tworzenia tatuaży kropkowych jest dobrze znana naszym tatuatorom w Warszawie i określa szczegóły, dla których tworzone są szkice. Ponieważ ani ołówek, ani rysunek na tablecie nie przypominają wzoru stworzonego przez maszynkę do tatuażu, projekt tatuażu często bardzo różni się od wykonania. Zwykle szkic to dowolny rysunek lub zdjęcie projektu, które należy wypełnić. Klienci mogą udostępniać planowane tatuaże, określając ich lokalizację i rozmiar. Lub mistrz może narysować taki projekt, biorąc pod uwagę życzenia klienta. Rysunki są tworzone przy użyciu standardowych technik rysunkowych – linii, kreskowań lub cieniowania. Należy pamiętać, że szkice służą wyłącznie jako odniesienie dla artysty tatuażu.

Czym są czarne tatuaże według warszawskich mistrzów tatuażu?

Czarny tatuaż to projekt, który zawiera duże czarne elementy, kształty, wzory lub po prostu obszary ciemnej skóry. Ten wzór na ciele można stworzyć samodzielnie lub użyć jako nakładki na nieudany stary tatuaż. Blackwork może wyglądać jak abstrakcyjny lub geometryczny wzór lub może wyglądać jak dzieło sztuki lub szkic z dużą ilością czarnego wypełnienia. Dziś styl ten często miesza się z innymi stylami, łącząc według potrzeb i upodobań klienta. Według tatuażysty z Warszawy, czarne tatuaże to bardzo popularny styl. Z jego pomocą ukrywane są młodzieńcze błędy, stare nieudane tatuaże.

Jak wykonuje się czarne tatuaże w Warszawie?

Blackwork można tworzyć na różne sposoby, w zależności od celu, w jakim jest wykonywany. Każdy obraz w tym stylu może być użyty jako szkic, jeśli jest to artystyczny czarny obraz artystyczny lub fabuła na zwykłej skórze. Ważną kwestią, którą należy wziąć pod uwagę, jest to, że dobry tatuaż powinien być wpisany na planowaną część ciała. W tym celu mistrz tatuażu w Warszawie może zmodyfikować szkic w trakcie sesji.

Jeśli jest to wzór geometryczny lub abstrakcyjny, należy go stworzyć z klientem podczas sesji. Nierzadko zdarza się, że takie szkice są odręcznie rysowane bezpośrednio na ciele klienta. Taka czarna praca powstaje w taki sposób, że jej linie muszą powtarzać kierunek mięśni właścicielki, a wzór musi podkreślać atuty sylwetki i ukrywać mankamenty figury. W przeciwnym razie, jeśli tatuaż nie pasuje do reliefu ciała, nie wygląda organicznie.