Lombard co można sprzedać? Dla wielu osób lombard jest świetnym sposobem na szybkie zdobycie gotówki. Lombard to miejsce, które kupi twoje wartościowe przedmioty lub wykorzysta je jako zabezpieczenie pożyczki. Zazwyczaj otrzymasz nieco więcej pieniędzy za swoje przedmioty, jeśli je sprzedasz. Jeśli zdecydujesz się na pożyczkę, masz określony czas (zazwyczaj kilka miesięcy) na spłatę pożyczki pod zastaw wraz z odsetkami, zanim twoje przedmioty zostaną sprzedane publicznie.

Osoby zainteresowane lombardami mogą się zastanawiać: “Co mogę zastawić?”. Krótka odpowiedź brzmi, że można zastawić prawie wszystko, co ma wartość. Dokładne przedmioty różnią się w zależności od lombardu, ale są pewne przedmioty, które są zazwyczaj powszechnie akceptowane. Elektronika, instrumenty muzyczne i biżuteria to prawdopodobnie największe źródła pieniędzy w lombardach. Lombardy muszą być bardzo ostrożne, aby nie kupować kradzionej własności, więc upewnij się, że przyniosłeś wszelkie dokumenty lub dowody zakupu, które posiadasz na swoje przedmioty. Lombard to miejsce, do którego możesz przynieść swoje rzeczy, których już nie potrzebujesz. W lombardzie możesz sprzedać swoje rzeczy lub uzyskać na nie pożyczkę. Lombardy są powszechnie uważane za podejrzane miejsca, ale tak naprawdę nie jest. Chociaż niektórzy ludzie próbują zastawiać kradzione przedmioty, z lombardów korzysta wielu ciężko pracujących obywateli.

Skup rzeczy

Lombardy zazwyczaj nie przyjmują przedmiotów, które są wyraźnymi replikami (np. podrobionych torebek od projektantów). Nie przyjmują również ubrań ani książek, chyba że są one bardzo wartościowe, np. pierwsze wydanie lub podpisana kopia popularnej książki.  Co kupują lombardy? Lombardy zazwyczaj kupują wszystko, co wiedzą, że mogą sprzedać. Biżuteria jest ważną częścią większości lombardów. Klienci mogą zastawić wartościową biżuterię za kwotę ryczałtową lub tymczasową pożyczkę, a elementy te można łatwo odsprzedać za uczciwą cenę. Złota biżuteria jest znacznie bardziej wartościowa niż srebrna. Większość sklepów nie jest zainteresowana zegarkami, chyba że są one bardzo cenne i mają dowód autentyczności. Rolex, Cartier i Piaget to popularne marki zegarków. Większość lombardów akceptuje również kolekcjonerskie monety i waluty, takie jak srebrne dolary, półdolary, amerykańskie orły, rzadkie pieniądze papierowe i inne. Skup za gotówkę odbywa się w lombardzie.

Elektronika jest w cenie

Lombard co można sprzedać?Lombardy skupują również elektronarzędzia w dobrym stanie. Popularne marki to Bosch, Milwaukee i DeWalt. Wiertarki i piły tarczowe są dobrymi przedmiotami do zastawienia. Drukarki i sprzęt komputerowy można zastawić, ale muszą być one bardzo aktualne. To samo dotyczy telewizorów. Broń to drażliwy temat, ponieważ sklep może ją przyjąć lub nie. Nie jest dobrym pomysłem wchodzenie do sklepu z bronią (nawet jeśli zamierzasz ją zastawić), więc zadzwoń wcześniej. Wiele lombardów chętnie przyjmie konsole do gier wideo (takie jak PlayStation, Wii i Xbox), o ile są w dobrym stanie. Płyty DVD, gry wideo i telefony komórkowe nie nadają się do zastawienia, ponieważ są tak często używane. Telefony komórkowe są często kradzione, a ich sprzedaż w lombardzie jest zazwyczaj zbyt ryzykowna. Istnieją jednak wyjątki od tych reguł, więc sprawdź w lokalnym lombardzie, jakie przedmioty są przez niego akceptowane. Jeśli jesteś zainteresowany zastawianiem przedmiotów, warto zrobić listę najlepszych przedmiotów do zastawienia i trzymać się tej listy. Złota biżuteria i aktualna elektronika są zawsze poszukiwane przez lombardy. Nawet zepsuta złota biżuteria jest nadal cenna. iPady, aktualne płaskie telewizory i aparaty cyfrowe Nikon i Canon są również bardzo poszukiwane. Instrumenty muzyczne, takie jak gitary elektryczne i akustyczne, keyboardy, wzmacniacze  są również dobrymi przedmiotami do zastawienia.

Czego lombardy nie kupią?

Jest kilka rzeczy, których lombardy nigdy nie chcą. Ogólnie rzecz biorąc, jeśli nie myślisz o kupnie takiej rzeczy w ciągu najbliższych piętnastu lat, istnieje duża szansa, że lokalny lombard jej nie przyjmie. Wiele elementów odzieży jest również odrzucanych. O ile nie masz naprawdę ładnej kurtki, twoje ubranie jest prawdopodobnie nie do przyjęcia. Lombardy są bardzo wybredne, jeśli chodzi o jakość kupowanych przedmiotów. Dlatego ważne jest, abyś wiedział, co próbujesz sprzedać.

Zastaw i sprzedaż

Lombardy mają dwie opcje dla ludzi, którzy chcą szybko zarobić pieniądze: zastawianie i sprzedaż. W lombardzie pożyczasz pieniądze, a twój przedmiot jest zastawem. Sprzedaż to po prostu otrzymanie pieniędzy w zamian za przedmiot. Zazwyczaj istnieje pewien okres czasu, w którym musisz zapłacić lombardowi za swój przedmiot, zanim będzie on mógł go sprzedać. Z tego powodu ważne jest, aby wiedzieć, że w końcu będziesz miał pieniądze, aby odkupić przedmiot. Chociaż jest to kuszące, nie próbuj zastawiać bardzo osobistych kosztowności. Rzeczy takie jak obrączki ślubne, biżuteria rodzinna lub gitara dziadka prawdopodobnie nie są najlepszymi przedmiotami do zastawienia. Skup złota, skup rowerów, skup smartfonów – to wszystko możliwe jest dzięki lombardom.