Podolog Warszawa – w klinice podologicznej w Warszawie specjaliści zajmują się zdrowiem stóp, w szczególności skóry oraz paznokci. Podolog udziela cennych porad mających na celu profilaktykę schorzeń dermatologicznych oraz ortopedycznych oraz zajmuje się leczeniem aktualnych dolegliwości. Wybierając się do podologa można liczyć też na profesjonalne i szczegółowe badanie stóp, ocenę zdrowia skóry i paznokci, a także analizę sposobu przetaczania stopy.

Do kogo skierowana jest oferta kliniki podologicznej w Warszawie?

  • osób zmagających się z cukrzycą, u których prawidłowa pielęgnacja stóp i ich kontrola jest ważną częścią profilaktyki zespołu stopy cukrzycowej,
  • osób z nadpotliwością, nadmierną suchością czy pękającymi piętami, a także grzybicą paznokci czy stóp,
  • osób, którym zależy na utrzymaniu stóp w zdrowiu i dobrym wyglądzie przez regularne zabiegi pielęgnacyjne,
  • osób cierpiących z powodu dolegliwości bólowych w obszarze stóp, wynikających z powstałych zmian (deformacje, wrastające paznokcie, modzele, nagniotki).

Jakimi schorzeniami zajmuje się klinika podologiczna w Warszawie?

Odciski i modzele

Są to tak zwane zmiany przeciążeniowe. Modzele to zrogowacenia obejmujące dużą część skóry, umiejscowione w punktach ucisku. Jeśli nie są leczone, mogą powodować uczucie pieczenia. Podolog usuwa je już podczas jednej wizyty. Odcisk różni się od modzele tym, że jest mniejszy i wytwarza tak zwany czop rogowy, który sięga w głąb tkanek. Czop napierając na nerwy, wywołuje dolegliwości bólowe. Te zmiany przeciążeniowe powstają przez: nieprawidłowe obuwie, ciało obce w bucie, deformacje kostne tudzież opadnięcie głów kości śródstopia.

Brodawki wirusowe

Brodawki, inaczej nazywane kurzajkami są to hiperkeratotyczne twory o nierównej powierzchni. Mogą one pojawiać się w całych grupach albo pojedynczo. Zmiany wywołuje wirus HPV. Przeważnie można się nim zarazić w miejscach wilgotnych i ciepłych, takich jak szatnie, sauny, przymierzalnie, baseny. Brodawki można pomylić ze zwykłymi odciskami. Podolog dokona prawidłowej diagnozy, jak i ustali skuteczny sposób leczenia. Podczas zabiegu brodawka jest wyciągana i usuwana, na przykład przy pomocy eksfoliacji chemicznej, elektrokoagulacji czy dłutowania. Podczas terapii konieczne są regularne wizyty w klinice podologicznej, jak i suplementacja wzmacniająca odporność.

Paznokieć urazowy

To paznokieć uszkodzony najczęściej mechanicznie, przez zerwanie, naderwanie, uderzenie, przytrzaśnięcie, jak i ciasne obuwie. Poprzez szybkie udanie się do kliniki podologicznej, pacjent ma szansę zachowania swojego paznokcia. Specjalista zastosowuje odpowiednie zabiegi, które zabezpieczą przed infekcją, tudzież wyleczą już istniejącą i założy specjalny opatrunek. W razie potrzeby może też wykonać rekonstrukcje uszkodzonego paznokcia.

Paznokieć zmieniony chorobowo

Wiele różnych schorzeń doprowadza do zmiany koloru, powierzchni i kształtu paznokcia. Mogą być one dotknięcie infekcją wirusową, bakteryjną czy grzybiczą. Niekiedy zmiana wyglądu paznokci może wynikać z długotrwałej stylizacji paznokci.

Paznokieć wrastający i wkręcający

Paznokieć wrastający jest to taki, którego część wbija się w skórę wału okołopaznokciowego. Przyczyny takiego zjawiska są różne, jednak najczęściej odpowiada za nie nieprawidłowo dobrane obuwie i złe obcinanie paznokci. Jeśli chodzi o paznokieć wkręcający, jest to ten, którego boczne krawędzie zawijają się w kształt rurki czy dachówki. Ich najczęstszą przyczyną tworzenia się jest niewłaściwa biomechanika chodu. Wśród objawów tego schorzenia wymienić można ropną wydzielinę, obrzęk, zaczerwienienie. W przypadku ich zauważenia należy czym prędzej udać się do podologa z Warszawy, gdyż problem może się pogłębić. Specjalista dobierze odpowiedni zabieg jak kostka Arkady czy klamry ortonyksyjne. Dzięki nim można zmienić kształt paznokcia i nadać mu dobry tor wzrostu. Na stany zapalne stosuje się natomiast specjalistyczne tamponady i opatrunki.

Rekonstrukcja paznokcia

Podczas zabiegu specjalista odtwarza paznokieć. Do tego celu wykorzystuje się specjalną masę protetyczną, pod którą prawidłowo odrasta naturalny paznokieć. Podczas rekonstrukcji uzupełniane są też ubytki w uszkodzonej płytce paznokciowej przez schorzenia czy urazy mechaniczne.

Pedicure leczniczy

Jest to wszechstronny zabieg leczniczy, który poleca na pozbyciu się zrogowaceń oraz hiperkeraroz na stopach, a także opracowanie pękających pięt. W trakcie zabiegu specjalista zajmuje się również płytką paznokciową, czyli skraca ją na właściwą długość, nadaje kształt, oczyszcza wały okołopaznokciowe z nadmiaru skóry. Na samym końcu podolog wmasowuje specjalną krem czy maskę.

Profilaktyka oraz pielęgnacja stopy cukrzycowej

Podolog z Warszawy https://satin.pl bada stopę specjalnymi przyrządami diagnostycznymi. Zajmuje się też usuwaniem modzeli, zrogowaceń, odcisków, opracowuje pęknięcia i rozpadliny piętowe. Może on też w razie potrzeby zając się zaopatrzeniem raz oraz owrzodzeń specjalistycznymi opatrunkami. Pacjent zostaje również pouczony o sposobie pielęgnacji stopy cukrzycowej w domu.

Pękające pięty

Klinika podologiczna z Warszawy zajmuje się również poprawieniem wyglądu nieestetycznie pękających pięt, które mogą też powodować ból. Nieleczone pęknięcia mogą się nawet sączyć i krwawić. Specjalista nałoży na pięty opatrunku z substancją aktywną i odciąży je po zabiegu.